Barion Pixel

Horváth Sarolta Laura – Budapest, Dunakanyar és Sopron környéke

Anya útja facilitátor

Családi ösztönzésre jogásznak tanultam, de már akkor is tudtam, hogy nem ez az én utam. Az egyetemen megszólított a pártfogó felügyelet intézménye, ezen belül is a börtönből szabadulás, újrakezdés élethelyzete. Konkrétan erre a pályára készülve kezdtem segítő szakmát tanulni. 10 évig dolgoztam a választott területemen, amit nagyon nagy elkötelezettséggel és lelkesedéssel tettem. Közben rengeteg lehetőségem volt magamat képezni. Az egyéni segítő folyamatok mellett trénerkedtem, vezettem csoportokat, képeztem és támogattam önkéntesek munkáját és magamba szívtam a resztoratív szemléletet. Dolgoztam felnőtt és fiatalkorúakkal egyaránt. Főként a férfiak világában mozogtam, őket segítettem. 

Gyermekeim születésével érkezett az életembe a nőkkel való intenzívebb kapcsolódás vágya. Hiányzott a közösség, keresgéltem a lehetőségeket, így találtam rá Farkas Andi „Körtánccal a közösségekért” mini módszertani kurzusára, amit a kétéves körtáncvezetői kurzus követett. Nagyon sokat jelentett számomra az az elfogadó és támogató női közeg, amit ebben a csoportban tapasztaltam.  Ott érzetem meg, hogy mi nők látszólag nagyon különbözünk egymástól és közben mégis ugyanannak az örök körtáncnak a táncosai vagyunk. Lépéseink nem mindig ugyanabban a sorrendben követik egymást, de mindegyikünk a rövid-hosszú, csusszanó, szökellő vagy csak helyben ringó lépések valamilyen kombinációját járja. Egyikünknek ez, másikunknak az a könnyen táncolható, komfortos, örömöt hozó vagy a kihívásos. Együtt táncolva, egymást megtartva segíthetjük fenntartani az örök ritmust, melyhez bármikor vissza tudunk kapcsolódni, még akkor is ha éppen úgy érezzük, reménytelenül elvesztettük a fonalat.  

Az anya útja kurzusban ugyanezt a biztos támaszt éreztem meg. Egy olyan keretet a női, anyai életút értelmezésére, amely a legnehezebb szakaszokban is biztos fogódzót ad a továbblépéshez. A csoportban jelen lévő nők különbözősége, de osztozása a legalapvetőbb élményekben hatalmas megtartó erővel bír. Egymás útjának szemlélése együttérzésre sarkall, felszabadít, elismerésre és csodálatra késztet.  Ugyanakkor segít saját erőnk és erősségeink felismerésében is. A csoport tagjai odafordulást, megtartó figyelmet kapnak egymástól, olyat, amilyet maguk gyakran adnak, de keveset kapnak a kisgyermekes időszakban. A természet ehhez a folyamathoz a legcsodálatosabb facilitátor társ. Az anya útja kurzuson a résztvevők megtapasztalják, hogy a természet – mint mindig és mindenütt jelenlévő – milyen megtartó és katalizáló erővel bír. Megtanulhatják, hogy hogyan használhatják ilyen minőségben, így a csoport lezárulta után is bátran támaszkodhatnak rá.

Anya útja csoportjaimban törekszem arra, a társadalom egészen különböző rétegeiből érkező anyák találkozhassanak és különbözőségeik ellenére is megtapasztalhassák az univerzális anyai minőséget. Hiszem, hogy az ilyen találkozások nézőpontváltásra ösztönöznek, elősegítik a személyes fejlődést és éltető kapcsolódásokat hoznak létre, amelyek az egész társadalom gyógyulásához is hozzájárulnak.

Szeretettel várlak csoportjaimban Budapesten, a Dunakanyarban és Sopron környékén. 3-4 napos elvonulás formájában szívesen tartok körtáncokkal kombinált csoportot az ország bármely más pontján is.

Scroll to Top